Sprzątanie i dezynfekcja suchą parą

Sprzątanie i dezynfekcja suchą parą łódź

Sprzątanie i dezynfekcja suchą parą

W trakcie sprzątania z wykorzystaniem przemysłowej parownicy uporczywy brud zostaje rozluźniony i usunięty w jednym kroku. Zabrudzenia nie są rozcierane po powierzchni jak w przypadku użycia tradycyjnego mopa. Jednocześnie czyszczona powierzchnia zostaje zdezynfekowana i odtłuszczona. Używanie gorącej, suchej pary zabija 99,9% drobnoustrojów bez użycia środków chemicznych. Dużą zaletą wykorzystania przemysłowej parownicy jest uniknięcie przemoczenia i zalania czyszczonych powierzchni. Dzięki wnikaniu suchej pary w pory – strukturę czyszczonych powierzchni otrzymujemy świetne rezultaty wizualne a to wszystko bez użycia środków chemicznych.

Wybierz porządki bez potrzeby użycia środków chemicznych. Rewolucjonizujemy usługi sprzątania w twoim domu, mieszkaniu i firmie. Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego doradzamy wybór usługi gruntownego sprzątania suchą parą, która eliminuje użycie środków chemicznych. Usługa charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem wody, jest przyjazna alergikom oraz wpisuje się w kanony zrównoważonego sprzątania które jest przyjazne środowisku.

Wykonujemy usługi dla klientów indywidualnych i firm:

 • Doczyszczanie mocno zabrudzonych podłóg wewnątrz budynku, na balkonie, tarasie i w garażu
 • Doczyszczanie fug
 • Usuwanie uporczywego brudu oraz odtłuszczanie i dezynfekcja kuchni w tym kuchni komercyjnych.
 • Gruntowne sprzątanie i usuwanie kamienia w łazienkach oraz toaletach
 • Mycie okien, ram okiennych i parapetów suchą parą
 • Odświeżanie i dezynfekcja materacy w sypialni
 • Mycie tarasów i balkonów w płytkach/gresie/drewnie
 • Mycie zabrudzonych podłóg w garażu
 • Doczyszczanie wnętrza piekarników

Powody dla wybrania naszej usługi:

 • Likwidujemy 99,9% zarazków i bakterii podczas wykonywanej usługi
 • Dezaktywujemy wirusy za pomocą technologii UVC 
 • Zapewniamy podwyższenie poziomu higieny oraz wyjątkowo czyste powierzchnie i podłogi
 • Oczyszczamy powietrza za pomocą filtra wodnego na alergeny 
 • Oferujemy wydajne i zrównoważone sprzątanie 

Usługa gruntownego sprzątania suchą parą wykonywana jest nowoczesną parownicą przemysłową o maksymalnym ciśnieniu pary 10 bar. Temperatura pary osiągana przez nasze urządzenie wynosi 180 stopni Celsjusza. Połączenie suchej pary, ponadprzeciętnej mocy urządzenia i wysokiej temperatury pozwala na usunięcie brudu, który wnikł głęboko w strukturę powierzchni. Jednocześnie czyszczona powierzchnia zostaje zdezynfekowana. Wynikiem wykonanej usługi jest znaczące podniesie higieny i czystości obiektu.

Sprzątanie suchą parą - najczęściej zadawane pytania:

W przeciwieństwie do tradycyjnej pary, sucha para zawiera bardzo niską zawartość wilgoci, dzięki czemu idealnie nadaje się do czyszczenia powierzchni bez ryzyka ich przemoczenia. Zawartość wilgoci w parze suchej wynosi zwykle 4-6%, co czyni ją idealną do zastosowań czyszczących, gdzie nadmiar wilgoci jest niepożądany. Sucha para pod wysokim ciśnieniem skutecznie rozkłada brud i tłuszcz a jej wysoka temperatura pomaga zabijać bakterie i odkażać powierzchnie. Sprzątanie suchą parą to rozwiązanie przyjazne dla środowiska i wolne od środków chemicznych. 

Tak, urządzenie z którego korzystamy usuwa i dezaktywuje 99,99% bakterii, wirusów w tym wirusów otoczkowych. Dezaktywacja koronawirusa wymaga minimalnej temperatury 80stopni Celsjusza. Należy mieć na uwadze, że mówimy o temperaturze pary wydostającej się z dyszy parownicy, nie o maksymalnej temperaturze osiąganej przez kocioł urządzenia. Z tego powodu wiele domowych parownic nie spełnia tego warunku.

Tak. Sucha para radzi sobie doskonale z uporczywymi zabrudzeniami np. w postaci tłuszczu czy osadu z kamienia. Wykorzystanie parownicy pozwala na całkowitą eliminacje środków chemicznych w ramach gruntownego i codziennego sprzątania. Dzięki wytwarzaniu suchej pary o sile ciśnienia 10 barów i temperaturze 180°C możemy usunąć nawet najcięższe zabrudzenia w pomieszczeniach domowych i przemysłowych.

Wykorzystanie nowoczesnej parownicy generującej suchą parą oferuje szeroki zakres zastosowań w warunkach domowych i przemysłowych. Doczyszczamy min:

 • Pomieszczenia użytkowe, kuchnie, łazienki, sypialnie: ramy łóżek, materace, fotele grzejniki,
 • Podłogi: z płytek ceramicznych, podłogi laminowane – panele, podłogi drewniane
 • Powierzchnie szklane np. szyby, lustra
 • Powierzchnie ceramiki sanitarnej: umywalki, zlewy, kabiny prysznicowe,
 • Powierzchnie metalowe: stal nierdzewna, aluminium
 • Powierzchnie z tworzyw sztucznych
 • Powierzchnie betonowe
 • Dywany, wykładziny, tapicerki
 • Nie powinniśmy czyścić desek olejowanych

Przy wyborze firmy oferującej gruntowne sprzątanie suchą parą należy zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia którym dysponuje firma sprzątająca. Aby wykonana praca była skuteczna parownica powinna charakteryzować się ciśnieniem pary przynajmniej na poziomie 7—8 bar. Bez odpowiednio mocnego ciśnienia urządzenie nie będzie w stanie wyrzucić zabrudzeń z szczelin i zakamarków. Nasze urządzenie wyposażone jest w system, który dostosowuje temperaturę i ciśnienie pary w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni.

Urządzenie z którego korzystamy posiada certyfikat potwierdzający jego  skuteczność użycia w służbie zdrowia i przemyśle spożywczym. Na życzenie klienta istnieje możliwość wysłania certyfikatów do wglądu. Wykonane badania potwierdzają bakteriobójcze i wirusobójcze właściwości suchej pary. 

Nie wykorzystujemy środków chemicznych. Zapewniamy zwiększenie higieny w sprzątanym pomieszczeniu oraz dezynfekcje czyszczonych powierzchni. Sprzątanie sucha parą jest zalecane dla alergików. Usuwamy zabrudzenia z szczelin i trudno dostępnych zakamarków. Dostosowujemy naszą usługę do indywidualnych potrzeb klienta. 

Usługi sprzątania kierujemy do klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Szczególnie polecamy usługę gruntownego sprzątania przed bądź po wyprowadzce, doczyszczenie i dezynfekcje wynajmowanego mieszkania, generalne czyszczenie kuchni i łazienek oraz mycie fug bez ryzyka ich uszkodzenia.

Dla klientów biznesowych wykonujemy usługi z branż: medycznej, transportowej, restauracji, branży hotelarskiej, edukacyjnej oraz wielu innych.

Powierzchnie czyszczone za pomocą suchej pary pozostają dłużej czyste, nie przyciągają brudu tak jak w przypadku powierzchni umytych przy użyciu detergentów. Czyszczone powierzchnie są jednocześnie dezynfekowane. Rezultat wizualny można opisać jako efekt WOW, który podczas tradycyjnego sprzątania jest zazwyczaj uzyskiwany przy użyciu silnych środków chemicznych kwasowych i zasadowych.

Parownica dzięki wyposażeniu w wiele rodzajów dysz dociera do trudno dostępnych miejsc, szczelin i zakamarków, które na co dzień są przez nas pomijane. Proces sprzątania wymaga użycia jedynie 3Lwody/100m2. Skrócony zostaje również czas sprzątania ze względu na zastosowanie wysokiej temperatury. Co więcej podczas sprzątania nie zostaje rozpylany kurz. Nasza parownica posiada filtr wodny, oraz technologie UVC, która dezaktywuje wirusy i bakterie. Sprzątanie suchą parą jest dedykowane dla alergików.

Usługa wyceniania jest indywidualnie na podstawie rozpoznania potrzeb zleceniodawcy, stopnia zabrudzenia przestrzeni co wpływa na czas wykonania usługi oraz wielkości pomieszczeń. Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Dla klientów biznesowych wykonujemy usługi z branż: medycznej, transportowej, restauracji, branży hotelarskiej, edukacyjnej oraz wielu innych.

Wpisy blogowe