Zrównoważone sprzątanie w ramach koncepcji Green Cleaning

ekologiczne detergenty do sprzątania

Czym jest zrównoważone sprzątanie?

Zielone sprzątanie ( ang. Green Cleaning) odnosi się do koncepcji, która w ostatnich latach stała się popularna, ze względu na potrzebę optymalizacji metod sprzątania w domach i firmach. Sprzątanie powinno być przeprowadzane w sposób możliwie jak najbardziej bezpieczny i przyjazny dla osób korzystających z czyszczonych powierzchni oraz dla środowiska naturalnego. Koncepcja wdrażana jest min: poprzez minimalizację i unikanie stosowania chemicznych środków czyszczących. W efekcie do obiegu wody nie przedostają się żadne środki chemiczne a środowisko jest chronione.

Sucha para – najbardziej ekologiczna metoda skutecznego czyszczenia

Maszyna parowa zamienia wodę z kranu w najbardziej przyjazny dla środowiska środek czyszczący, który może skutecznie odkażać i dezynfekować różnorodne powierzchnie, materiały, sprzęt i meble. Dzięki połączeniu ciepła, wysokiego ciśnienia i zasysania para wnika głęboko w pory zabrudzonych powierzchni, eliminując brud, tłuszcz, bakterie pleśni, wirusy i zarazki bez konieczności stosowania agresywnych środków chemicznych. Usuwa nawet osady chemiczne pozostawione przez wcześniej stosowane środki czyszczące. ​

Dzięki wykorzystaniu parownicy przemysłowej jesteś zawsze po zielonej stronie. Wykorzystywana przez nas parownica czyści zabrudzone powierzchnie gorącą, suchą parą, co zmniejsza zużycie wody o ponad 90% w porównaniu do tradycyjnych metod czyszczenia. Oznacza to, że podczas każdej sesji sprzątania z wykorzystaniem parownicy aktywnie chronimy środowisko.

Eliminujemy stosowanie chemii podczas sprzątania

W ramach procesu sprzątania gruntownego eliminujemy używanie toksycznych i żrących środków czyszczących. W rezultacie nie pozostawiamy szkodliwych, alergizujących pozostałości środków chemicznych i nieprzyjemnych zapachów.

Zobacz także: