Sprzątanie gruntowne suchą parą

Sprzątanie gruntowne suchą parą Łódź

Sprzątanie gruntowne suchą parą

Sprzątanie codzienne jest niezwykle ważnym procesem w każdym domu i przedsiębiorstwie. Prawidłowe sprzątanie uwzględniające odpowiedni dobór i kombinacje narzędzi, środków chemicznych, czasu, i wykorzystania odpowiedniej temperatury pozwala na utrzymanie wysokiej higieny, zapobieganiu rozwoju bakterii i wirusów, zwiększenia bezpieczeństwa w sprzątanym obszarze oraz utrzymaniu porządku.

Pomimo przykładania odpowiednio dużej uwagi do procesu i procedur sprzątania codziennego nie możemy zapomnieć o nieodzownej potrzebie sprzątania gruntownego czyli doczyszczania powierzchni na które nie zwracamy uwagi przy sprzątaniu codziennym. Sprzątanie codziennie wzbogacone o sprzątanie gruntowne działa na zasadzie synergii, podnosząc poziom higieny sprzątanego obszaru. Krótko mówiąc Efekty są nieproporcjonalnie większe w porównaniu z sytuacją, gdy każdy z procesów sprzątania działa oddzielnie.

Odpowiednio przeprowadzone sprzątanie gruntowne zgodnie z tradycyjnym i przekonaniami powinno obejmować:

  • Stosowanie odpowiednich mieszanin chemicznych
  • Stosowanie odpowiedniego sprzętu
  • Zastosowanie procedur mycia gruntownego
  • Zaplanowanie odpowiedniego czasu do procesów mycia i sprzątania

 

Sprzątanie gruntowne powinno odbywać się regularnie, średnio co 2-3 miesiące. W tradycyjnym ujęciu zakłada ono wykorzystanie silnych produktów zasadowych i kwaśnych w odróżnieniu od sprzątania codziennego. Wymaga ono również  dłuższego nakładu czasu i korzystania z procedur. Ze względu na używanie agresywnych i silnych środków chemicznych zwiększa się ryzyko uszkodzenia czyszczonej powierzchni. Zawsze przed rozpoczęciem sprzątania gruntownego powinniśmy sprawdzić karty produktowe czyszczonych powierzchni aby dowiedzieć się jaka jest ich odporność na stosowaną chemię czyszczącą. Brak procedur może mieć negatywny wpływ na środowisko jeśli powierzchnie nie zostaną zneutralizowane a zanieczyszczona woda przedostanie się środowiska naturalnego. Może również prowadzić do zwiększenia prawdopodobieństwa wystąpienia wypadku przy pracy. Podstawową zasadą jest używanie odzieży ochronnej.

Tradycyjne Sprzątanie gruntowne wymaga użycia czasami nawet kilku środków czystości oraz zużycia dziej ilości wody, czyściw, gąbek, ścierek itp. Czyszczenie fug wykonuje się najczęściej przy użyciu szczotki do fug. Jest to zadanie znienawidzone przez pracowników odpowiadających za utrzymanie czystości. Dodatkowo zły dobór środków chemicznych oraz niepoprawne proporcje mogą prowadzić do uszkodzenia fug i pojawienia się białego nalotu. Najczęściej jest to sygnał, że fuga została wyciągnięta na powierzchnie płytek. Sanitariaty oraz akcesoria takie jak dozowniki do mydła mogą być również narażone na zniszczenie poprzez dobranie zbyt silnych produktów bądź braku zabezpieczenia wyczyszczonych powierzchni metalowych. Kolejnym błędem jest używanie koncentratów środków chemicznych bezpośrednio na czyszczona powierzchnie. Koncentrat powinien zostać zawsze rozcieńczony zgodnie z zaleceniami producenta.

Powyższy, krótki opis sprzątania gruntownego może wprawiać o zawrót głowy. Nie brzmi to dobrze, prawda? Brak przeszkolonej obsługi może popełnić wiele błędów.

W ParaWre oferujemy usługę sprzątania gruntownego parownicą wykorzystującą suchą parę. Nasze urządzenie generujące ciśnienie pary do 10 barów i temperaturze pary do 180°C usuwa nawet najcięższe zabrudzenia. Dzięki gorącej, suchej parze nie są potrzebne żadne chemiczne środki czyszczące. Charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem wody 3l/100m2. Najważniejszym aspektem jest brak narażania zdrowia ludzi oraz dostarczenie doskonałego efektu wizualnego, usunięcia trudno dostępnych uporczywych i silnych zabrudzeń oraz zdezynfekowanie czyszczonej powierzchni. Dzięki naszej usłudze zapewnisz najwyższy standard higieny. Zadzwoń do nas bądź uzupełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy. Na pewno ustalimy dogodny dla ciebie termin.

Zobacz także: