Pranie tapicerek vs czyszczenie tapicerki suchą parą

Pranie tapicerek vs czyszczenie tapicerki suchą parą łódź

Czysta tapicerka - jaką metoda prania wybrać?

W dobie internetu z łatwością możemy znaleźć artykuły, rolki i filmy video prezentujące metody doczyszczenia i prania zabrudzonej tapicerki meblowej i samochodowej. Ilu twórców treści tyle opinii, trików i metod. 

W czasie zakupów w popularnych drogeriach bądź dyskontach możemy kupić środki do prania tapicerki meblowej i dywanów produkowane przez liderów na rynku domowych środków czystości a co więcej możemy je nabyć w przystępnych cenach. Następnie przypominamy sobie obejrzaną w telewizji reklamę odplamiacza do tkanin z ekspertem w roli głównej. W konsekwencji podwijamy rękawy i jesteśmy gotowi do prania. Jest to jedna z możliwych opcji do wyboru ale czy gwarantuje ona efekt jak z reklamy? Niestety domowe, półprofesjonalne rozwiązania z wykorzystaniem ograniczonych narzędzi i wiedzy nie zawsze się sprawdzają. Zdarza się, ze prowadzą do powstania nieodwracalnych uszkodzeń. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z usługi prania tapicerki przy uwzględnieniu sprawdzonych procedur. 

Pranie ekstrakcyjne tapicerki

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod prania zabrudzonej tapicerki meblowej. Proces prania zaczynamy od dokładnych oględzin pranego mebla i zabezpieczenia posadzki. Identyfikujemy przetarcia, plamy oraz pozostałe uszkodzenia mechaniczne. Warto zaznaczyć, że odbarwienia powstałe np w wyniku próby samodzielnego prania tapicerki nie mogą zostać doprane. Do samo dotyczy odbarwień spowodowanych przez promienie słoneczne.  Jeżeli włókna materiału zostały odbarwione, nie możemy tego cofnąć poprzez pranie tapicerki.

Następnie zaczynamy od dokładnego odkurzenia powierzchni mebla. Kolejnym krokiem jest naniesienie i wtarcie presprayu na czyszczoną tkaninę. Prepsray nanoszony jest za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego. W tym etapie prac naszym sprzymierzeńcem jest czas, siła tarcia oraz temperatura wody pomiędzy 40-60 stopni Celsjusza.  Następnie musimy odczekać sugerowany przez producenta czas aby zaszła reakcja chemiczna. Głównym celem naniesienia oprysku wstępnego – prespray’u jest rozpuszczenie brudu występującego w strukturze tkaniny. Po wykonaniu opisanych czynności przechodzimy do meritum czyli prania właściwego z użyciem odkurzacza ekstrakcyjnego, który jednocześnie pierze tapicerkę i odsysa z niej wodę. Na koniec standardowo wykorzystujemy wentylator, który przyspiesza proces suszenia. Podczas usługi prania ekstrakcyjnego rozpoczynamy od największego mebla, który będzie najwcześniej używany. W ramach usługi korzystamy z sprawdzonych i przyjaznych środowisku środków czystości. 

Jednak to nie koniec możliwości.

Pranie i odświeżenie tapicerki suchą parą

W przypadku kiedy tapicerka meblowa nie jest pokryta plamami ,które nie wniknęły głęboko w strukturę materiału możemy użyć parownicy, która czyści suchą, gorącą parą. Decydując się na to rozwiązanie nie będziemy stosować chemicznych środków piorących. Czas schnięcia mebla będzie dużo krótszy około 40-60 min. Sucha para zawiera jedynie 4-6% wilgoci. Podczas procesu odświeżania tapicerki suchą parą jednocześnie odsysany jest nadmiar wilgoci. Jest to doskonała metoda na odświeżenie i sanityzację tapicerek meblowych, które są zakurzone bądź były niedawno prane ekstrakcyjne ale ze względu na ich intensywne używanie przez dzieci bądź zwierzęta chcemy podnieść ich poziom higieny. Usługa ta jest tańsza i znacznie szybsza od prania ekstrakcyjnego. Należy mieć na uwadze, że nie są to tożsame usługi. Para posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, usuwa pleśń i wirusy oraz  jest z powodzeniem wykorzystywana do eliminacji pluskiew  domowych z materacy. Odświeżanie parą jest zalecane dla gospodarstw domowych w których mieszkają alergicy. 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie internetowej.

Zobacz także: